Huidige tijd:0:00Totale duur:3:47
0 energiepunten
Ben je voor een examen aan het leren? Bereid je voor met deze 3 lessen op Working with units.
3 lessen bekijken

Redactiesom over verschillende eenheden: een tripje

Videotranscript
Je auto rijdt 25 mijl per gallon, en je wilt een reis van 400 mijl maken. Benzine kost 3 dollar per gallon. Hoeveel geld gaat de benzine voor de reis kosten? Je gaat op een reis van 400 mijl. Dus het eerste wat je moet bedenken is, hoeveel gallons gebruik ik? En wanneer ik weet hoeveel gallons ik verbruik, met een prijs van $3 per gallon, vermenigvuldig ik de gallons met $3. Om te weten hoeveel gallons, moet ik de 400 mijlen vermenigvuldigen-- vermenigvuldig ik met de mijl per gallons, dat is 25, of vermenigvuldig ik met de gallons per mijl? Als ik vermenigvuldig met de gallons per mijl, en ik vermenigvuldig dat keer 400, dan krijg ik het aantal gallons. Ik wil dit vermenigvuldigen met gallons per mijl. En wat zijn de gallons per mijl? We hebben 25 mijl per gallon. 25 mijl voor elke gallon. Of je kan zeggen 1 gallon voor elke 25 mijl. Ik nam gewoon het omgekeerde van 25 mijl per gallon en maakte het 1/25 gallons per mijl. Wat krijgen we als we dit vermenigvuldigen? Het hele doel was uit te vinden hoeveel gallons we gingen gebruiken. We zien dat onze mijlen elkaar opheffen. Mijlen heffen mijlen op. En dan heb ik 400 keer 1/25 gallons, wat hetzelfde is als 400 gedeeld door 25 gallons. Dus dit is gelijk aan 400/25 gallons, en 400 gedeeld door 25 is 16 gallons. Het is belangrijk om een realiteitscheck te doen hier, niet blindweg de eenheden opheffen. Is het logisch dat 16 veel minder is dan 400? Ja, dat is logisch. En als je ervaring hebt met tanken, dan zou je aanvoelen dat het klopte. Ongeveer 16 gallons, een zuinige auto gaat daar 300 tot 400 mijl op rijden. Dus dat klopt vanuit ervaring. En het klopt ook zoals het hier staat. Je krijgt 25 mijl per gallon. Dus je hebt minder gallons nodig dan het aantal mijlen. Dus dit ziet er logisch uit tot nu toe. Maar we hebben de vraag nog niet beantwoord. Hoeveel gaat de reis kosten? Op dit moment weten we hoeveel benzine we gaan gebruiken. Dus we kunnen onze 16 gallons gebruiken. En voor hoeveel het kost, moeten we vermenigvuldigen met dollars per gallon of met gallons per dollar? Als we kijken naar de eenheden conversie, willen we vermenigvuldigen met dollars per gallon. Dus ik kan het zo schrijven. Ik kan het schrijven als dollars per gallon. Dollars per gallon. De eenheden heffen elkaar op. Dit gaat kloppen. Welk aantal dollars per gallon, ik vermenigvuldig het keer het aantal gallons en dat vertelt me hoeveel het kost. Dit gebeurt elke dag bij de pomp. Het is $3 per gallon. Ik tank 16 gallons. Dat is 3 keer 16. Laten we het doen. $3 per gallon. We zien dat de gallons elkaar opheffen. En we houden 16 keer $3 over, dat is hetzelfde als $48. En we zijn klaar.